Categories: Uncategorized

Gaziantep Özel Ders İngilizce Hocası

Gaziantep Özel ders link https://www.instagram.com/gaziantep_ingilizce_ozel_ders/

Öncelikle kelime çalışmasına önem verilmesi gerekmektedir. Bir kelime defteri tutmak son derece yararlı olacaktır. Çözdüğünüz testlerde geçen kelimeleri incelemeli, anlamlarını bulmalı, kelime defterine yazmalı ve bu kelimeleri tekrar etmelisiniz. Kelime defterine kelimeleri yazarken, özellikle hatırlamakta güçlük çekebileceğinizi düşündüğünüz kelimeleri, bir örnek cümlede kullanmanızı öneririz. Örnek cümleniz kelimenin test içinde geçtiği cümle olabileceği gibi, bir sözlükten bulduğunuz veya kendi kurduğunuz cümle de olabilir.

Kelime çalışmasını her gün yapmanızı tavsiye ederiz. Kendinize “ ezberleme hedefleri” koymayın. Kelimeleri cümle veya metin içinde görmeye çalışın. Eğer kelime defterine yazdığınız kelimeler cümle içinde kullanılmamışsa, o kelimenin geçtiği testi inceleyerek, kelimenin metin içindeki yerini görmeye çalışın.

Gaziantep Özel ders Dilbilgisi çalışması yaparken öncelikle konu için yapılmış konu anlatımını dikkatle okumalı, o konu ile ilgili çözmüş olduğunuz testleri gözden geçirmeli ve daha sonra yeni sorular çözmelisiniz.http://dersepeti.com/2020/04/29/gaziantep-ozel-ingilizce-dersi/

Belirli aralıklarla deneme sınavı çözmeniz gerekmektedir. Deneme sınavlarını evde bile çözseniz normal sınav düzenini kurmalı ve sınavı belirtilen süre içinde bitirmelisiniz.

Sadece İngilizce dersinde değil, diğer derslerde de sınava yalnız soru çözerek hazırlanmamalısınız. Çözdüğünüz sınavlarda yaptığınız hataları incelemeli, eksik olduğunuz konuları tespit etmeli ve o konu ile ilgili tekrar çalışması yapmalısınız.

YDS’ de bulunan soru tiplerini bilmeli, her soru ile ilgili performansınızı değerlendirmelisiniz. Zorluk yaşadığınız soru tipleri için özel çalışma yapmanız ve öğretmenlerinizden yardım almanız yararlı olacaktır.

Eğer bir sünger (temizlik için) alıp onu suya immerse yani daldırırsan bu süngeri suya soktuğun ve süngerin tamamen su ile çevrelendiği anlamına gelir. Yani immersion her ne öğreniyorsan onunla tamamen çevrelenmen, dikkatini tamamen ona vermen, yoğun pratik yapman anlamına gelir. Yabancı dil öğreniminde buna dil banyosu veya dile her açıdan maruz kalma da denir.

Sadece İngilizce şarkı dinlemek veya şarkı sözlerini çevirmek yerine ESOL Courses‘dan bir şarkı sınavı dene

Bu harika web sitesinde, İngilizce öğrenmene yardım edecek sınavlar da eklenmiş şarkılar sunuluyor. Bir şarkı seçtikten sonra, videoya tıkla ve eksik kelimeleri doldurmak için elinden geleni yap.

ozelders

Recent Posts

Kimler Özel Ders Öğretmeni Olabilir?

    Günümüzde sıkça karşılaşılan ders eksikliği,konstantrasyon bozukluğu,ek derse ihtiyaç duyma gibi nedenlerden dogan özel ders…

3 days ago

Uzaktan Eğitim Dönemi ve Özel Ders

    İlk olarak 2019 Aralık ayında görülen koronavirüs kısa sürede tüm dünya genelinde yayılmıştır.11 Mart…

3 days ago

İngilizce’nin Önemi ve Öğretimi

    İngiliz dili dünya çapında yaygın olarak kullanılan bir dildir.Türkiye'de İngiliz dili eğitimi ilkokul ikinci…

4 days ago

Özel Dersin Öğrenci İçin Önemi

Türkiye'de yaklaşık olarak 25.5 milyon öğrenci olduğu bilinmektedir.Bu öğrenciler;yüksek-lisans,üniversite,lise,ortaokul,ilkoul ve anasınıfı olmak üzere toplam…

4 days ago

Gaziantep Özel Ders Kimya

Galyumu ilk kez keşfeden isim Fransız Paul Emile Lecog de Boisbaudran’dır. 1875 yılında galyumu bulduğunda…

5 months ago

Gaziantep Özel İngilizce dersi

Bir öğretmen olarak öğrencilerinizin size istediği gibi soru sorması için cesaretlendirmeli ve aldığı dersi daha…

5 months ago